Day: August 3, 2022

#Lajme

Sulmi kibernetik, Karçanaj: Nuk ka humbje të dhënash; Hetim i plotë për ngjarjen,Drejtoresha e AKSHI-t: Mbi 98% të shërbimeve online, funksionale

Drejtoresha e Agjencisë Kombëtare të Shoqërisë së Informacionit, Mirlinda Karçanaj informoi publikun shqiptar për situatën aktuale, pas reagimit në kohë rekord, ndaj një sulmi të ashpër kibernetik, të sofistikuar dhe të sinkronizuar. Në një dalje publike, së bashku me zëvendëskryeministren Belinda Balluku dhe përfaqësuesin e skuadrës speciale të “Microsoft” për sigurinë […]